Her yıl, araba markaları daha iyisini üretmek için çaba sarf ediyor. Sınıfta kalan modellerin olduğu kadar, yükselişe geçen modellerinde olduğunu söylemek gerekir. 2018 yılında kendinden ve yenilenen yüzünden oldukça söz ettiren, Skoda, Seat ve Kia markalarının araçlar üzerinde yaptıkları teknik ve donanım olarak yenilikler görülmeye değer. Hem konfor hem de güvenlik açısından fazlası ile iyileştirmeler yapıldı. Bu yıl araba severlerin en çok tercih ettiği bu üç markayı sizler için değerlendirdik. Yeni model arabalar ve özelliklerini araştırdık. Araba modelleri ve fiyatları hakkında değerlendirmeler aldık.

 

2018 Model Kia Pro Ceed

 

Yenilenen yüzü ile Kia Ceed, artık satışta. 2018 model Kia Ceed’ler ilk olarak, adında ki kesme işaretinden kurtuldu. Bagaj hacmi genişletilen Ceed modelinde, yine modern çizgiler görülüyor. Aracın daha sportif durabilmesi için ön uzunluğundan alınarak, arka tarafına eklendi. Genel olarak da diğer modellerine göre, 23 mm daha büyük ve 23 mm yere daha yakın olarak üretildi. Donanımları da iyileştirilen Kia Ceed’ler anahtarsız giriş ve çalıştırma, hız sabitleyici özelliklerine de sahip artık. Kia Ceed’lerin 2018 model fiyatları, paketlerine göre 70.000 TL ile 160.000 TL olarak değişiklik gösteriyor.

 

2018 Model Seat Ibiza

 

B segmentinde en önemli model olan Ibiza, yeni görüntüsü ile sevenlerini daha da mutlu ediyor. Seat Ibiza modeli, kasa olarak bu yıl daha büyük tasarlandı. Bagaj hacimide yaklaşık, 60 litre kadar genişletildi. Farları ve yan taraftaki çizgilerine bakıldığında, Seat Leon modeline benzediği de görülmekte. Araba fiyatları paketlerine göre değişiklik gösteriyor. Seat Ibiza modeli 75.000 TL ile 165.000 TL arasında satışa sunuluyor.

 

2018 Model Skoda Octavia

Skoda Octavia modelinde, bu yıl görüntüsü ile araba severleri fazlası ile şaşırttı. Kasa da makyaja bu yıl daha da özen gösterildi. Octavia modeli bu yıl, manuel vitesinde 6 ileri, otomatik vitesinde de ise 7 ileri olarak tasarlandı. Panoramik cam tavan, karartmalı arka camlar ve 17 inçlik jantlar ile Skoda Octavia podyuma çıktı. Sport adı verilen yeni Octavia da adından da anlaşıldığı gibi, spor çizgiler kullanıldı. Skoda Octavia fiyatları, 100.000 TL ile 160.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.