En Kaliteli Akaryakıt İstasyonları

 

Akaryakıt denildiğinde aklımıza ilk gelen aracımızda kullandığımız yakıttır. Akaryakıt istasyonları bu hizmeti bize sunan aracılardır.

 

 Akaryakıt İstasyonlarının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

 

Ülkemizde en kaliteli akaryakıt istasyonları Opet, Shell, BP ve Petrol Ofisi olarak göze batmaktadır. Her ne kadar bu işletmelerin özellikleri birbirine yakın olsa da akaryakıt kalitesini anlamak müşterilerine özeldir. Personel davranışları ve verilen hizmetlerin kalite arttırmadaki rolü büyüktür.

 

 Bir Sıralama Yapılması Gerekilirse;

 

1- Opet: Yakıtlar kalite açısından güzeldir. Araç tanıma sistemleri vardır. Tesis olarak temiz bir tesistir. Benzin ve mazot alımları için kampanyalar düzenlenir. Sinema bileti ve yıkama hediyeleri verirler. Araçtan inmeden yakıt alımları için bireysel opet kartları çıkartılabilir.

Yaygın istasyon kapasitesine sahiptir.

 

           2- Shell: Yakıtları araç motorlarını korumak için idealdir. Araç motorlarının uzun ömürlü olmasını sağlayacak kadar kaliteli yakıt hizmeti sunarlar. Bedava yakıt almak için müşterilerine kart çıkartırlar. Bu kartlarda puan biriktirilir ve mobil uygulama ile müşteriler bu puanları yakıt ya da yıkama gibi hizmetler için kullanabilirler. Şehirlerarası bir yolculukta çok sayıda shell akaryakıt istasyonuna rastlanılır. İstasyon hizmetleri ayrıcalıklıdır.

 

3- BP: Yakıt olarak güzeldir. Kaliteli tesisleri vardır. Tesislerde her türlü özellik düşünülmüştür. Otel, Restaurant ve market gibi müşteri konforlarını ön planda tutan hizmetleri vardır. Fiyatlar çok üst seviyede tutulmamıştır. Shell ve Opet akaryakıt istasyonları kadar çok şubesi yoktur.

 

4- Petrol Ofisi: Yakıt olarak çok kalitelidir ve sadece kara ulaşımı için yakıt sağlamaz. Deniz ve hava yakıtları da üretir. İstasyon sayıları çok fazladır. Temizlik ve konfor için yeterli seviyede ihtiyaç karşılar. İstasyonlarda market vardır. Şehir içlerinde de sayı olarak fazla benzin istasyonları vardır. Müşterileri için kartlar çıkartır ve bonus puanlar verir. Yıkama hizmetleri için kampanya uygularlar. Hizmet kalitesi güzel ve göz alıcıdır.