SEAT LEON

 

Araçlar içinde en çok tercih edilenlerden birisi de seat araçlarıdır. 110 hp maksimum güçte, 4,9 ortalama yakıt tüketimine sahip, 114 gram ortalama CO2 emisyon değeri ve 1197cc motor hacmi ile, yeni model arabalar içinde oldukça dikkat çekmektedir. Uzunluğu 4282 milimetre, genişliği 1816 milimetre, yüksekliği ise 1459 milimetre olarak hesaplanmıştır. Bu araç, 103.000 Türk Lirası olarak satışa başlamıştır.

 

SEAT YENİ İBİZA

 

Bu araçlarda, ACC ve front assist, Altı tane hava yastığı, yorgunluk tespit sistemi ve hız sabitleme mevcuttur. Uzunluğu 4061 milimetre, yüksekliği ise 1445 milimetre olarak tasarlanmıştır. bu tipteki araba modelleri fiyat olarak da uygunluk sağlamıştır. Seat Yeni İbiza modeli 100.00 Türk Lirası olarak satışa sunulmuştur.

 

SKODA SUPERB COMBİ

 

Bu aracın bagaj hacmi, 630 litre olarak tasarlanmıştır. Koltukların yatırılması durumunda bu hacim, 1931 litreye varmaktadır. Sanal pedal özelliğinin yanı sıra, bir buçuk litrelik şişeler alabilen cepler üretilmiştir. USB girişine ek olarak bir yenilik tasarlanmış ve 230 V soket özelliği yapılmıştır. Elektrikli bagaj kilidi dışında, ön ve arka için özel tablet tutucu teknik geliştirilmiştir. Bu derece donanımlı araba fiyatları 190.000 Türk Lirası ile satışa başlanmıştır.

 

KİA STİNGER GT

 

En önemli özelliği, sürüş modları ile entegre çalışan bir süspansiyona sahip olmasıdır. Bu özellik bu aracı benzersiz kılmış bulunuyor. Beş ayrı sürüş moduna sahip olan bu araç, hangi sürüş moduna geçilirse direksiyon ve gaz tepkilerini de direkt olarak o sürüş moduna ayarlamaktadır. Bu sürüş modları ise ekonomik, akıllı, sport, konfor ve kişisel olarak geliştirilmiştir.

2905 milimetre aks mesafesine, 4831 milimetre uzunluğa, 1869 milimetre genişliğe sahiptir. Dört çıkışlı ve oldukça sportif bir egzoza sahiptir.

 

Her biri 720 Watt olmak üzere tam on beş adet, araç içi hoparlör barındırması, benzeri olmayan özellikleri arasında yer almaktadır. Çarpışmayı algılama ve uyarı sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra acil fren sistemi ve yaya algılama ve uyarma sistemlerini de içerisinde barındırır.

 

Ayrıca ek olarak hız sabitleyici, şerit takip ve aktif trafik asistanı özelikleri ile de oldukça dikkat çekici bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Sürücü dikkat alarmı ve kör nokta uyarı sistemi ile de bir hayli mükemmel tasarım olarak adlandırılmıştır. Fiyatları ise 161.000 Türk Lirası ile 162.000 Türk lirası arasında belirtilmiştir.