Audi Q3 Yeni Kasasının Tasarımı

 

2018 sonbaharında çıkması beklenen Alman devinin SUV modeli, kitlesine yeniliklerini sunmasıyla geliyor. Araçta eskiye göre genişliği daha fazla olan ve tasarımıyla yenilik kavramını ortaya koyan ızgara göze çarpmakta. Ağırlık olarak daha azını isteyen Alman markası, Hybrid teknolojisini de es geçmemiş durumda. Şarj edilebilme özelliği yeni nesil araçlarda olmazsa olmaz. Audi bunu bilerek hamlesini yapmış durumda.

 

Audi Q3 İç Tasarımı

 

Şu anki modelde daha çok dağınık bir konsol dekorasyonu benimseyen marka, yeni modelinde tasarım olarak şık, düzenli ve ergonomik özellikleri baz alarak bir ürün ortaya koymuş. İç tasarımda dijital gösterge paneli müşterilerin oldukça ilgisini çekecek. Konsolda şu anki versiyonda dikey çizgiler yer alırken, yeni modelde yatay çizgiler kullanılarak konsolu daha geniş görme imkanı veriyor.

 

Audi Q3 Motor Özellikleri

 

Alman markasının yeni araba modelleri içerisinde motorlar her zaman için önem sırasında öncelikli yerini almıştır. Sektörde yeni arabalar reklamcılık ile daha cazip, daha şık gösterilebiliyor. Ancak motorlar bir aracın kalbi olma gerçeğini değiştirmiyor. Otomotiv dünyasında sıfır araç fiyatları günden güne artmaktadır. Peki, bu fiyatları karşılayan Audi nasıl bir motor tercih etmiş? Motorlar, MQB platformunda geniş kitlelere seslenebiliyor.

 

İlk çıkan modellerde 1,4 litre hacminde turbo besleme özelliğine sahip TSFI motor işlev görecek. Ürünün satışından 1 yıl sonra şarj edilebilme özelliği olan e-tron modelinin geliştirilmesi bekleniyor. 1,4 litre hacmindeki TFSI motora elektrikli ünite yerleştirilmesi yapılacak. Benzinli grupta diğer bir seçenek ise VW grubundan 1.5 motoru gösteriliyor.

 

Diğer bir model olan 5 silindir 2.0 litre benzinli Audi Q3 RS modeli de satış pazarına çıkacak. Dizel kullananlar için ise 2.0 litrelik ünite devam edecek. Bu saydığımız motorlardaki beygir gücü 150-221 bandı arasında bulunmakta.

 

Tasarım ve teknoloji detaylarıyla son derece göz alıcı modellerden biri olan yeni model Audi Q3 aracını daha yakından görmek için test sürüşlerine katılın.