Yeni Dacia Duster ve Özellikleri

 

Yeni bir görünüme bürünen yeni Dacia Duster, 2018 yılının en çok beklenilen SUV modellerinden birisidir. Kuşkusuz bu bekleyişin arkasında diğer SUV modellerine göre fiyatının uygun olması da yatmaktadır. Piyasadaki 8 yılını geride bırakan Dacia, her yeni çıkardığı model ile de göze çarpmaktadır.

 

Yeni Dacia Duster Tasarımı

 

Yeni Dacia Duster modeline bakıldığında ilk göze çarpan değişiklik ızgaradır. Stepway modelinden esinlenerek tasarlanan yeni ızgara, kaput kısmının yan kısımlarına eklenen kıvrımlar sayesinde daha güçlü bir görünüme sahip yeni Dacia Duster’ı ortaya çıkarmış. LED gündüz farlar ile desteklenen tasarım, ufak dokunuşlar ile şık bir görünüme kavuşmuş. İç tasarım olarak da yenilenen Dacia Duster, kullanılan malzeme kalitesi ile de göze çarpmaktadır. İç tasarımda kullanılan navigasyon destekli multimedya sistemi ise iç tasarıma şık bir hava katmıştır.

 

Yeni Dacia Duster Donanımı

 

Yeni Dacia Duster, birçok kullanışlı özellikle 2019 yılına giriş yapmıştır. Geri görüş kamerası, kör nokta uyarıcı, anahtarsız giriş, otomatik klima ve yokuş iniş-çıkış desteği gibi sürücülerin hem güvenliği hem de sürüş konforu için gerekli birçok özellik, yeni Dacia Duster ile gelmektedir.

 

Yeni Dacia Duster Performans Detayları

 

Farklı motor seçenekleri sunan yeni Dacia Duster, dört çeker sistemi daha iyi bir biçimde kullanmaktadır. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan Dacia Duster, 1.6 16v motoru ile 115 beygir güç üretmektedir. 4×4 ve 4×2 seçenekli modellerde ise kullanılan TCe motor, 125 beygirlik güç üretirken 6 ileri vites barındırmaktadır.

Çift açılı kamera sayesinde anlık olarak açı değişikliklerin gösterilmesi, bu değişiklikleri takip etmek isteyenler için çok önemli bir özelliktir.

74.900 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunulan yeni Dacia Duster, döviz kurları gibi parametrelerden etkilenmektedir. Bu sebeple güncel fiyat listeleri için bayiliklerin ziyareti daha doğru bir tercih olabilir.