Tasarım olarak Punto’dan bir tık daha üst olarak ortaya çıkarak Sedan araçlar kategorisinde çok daha iddialı bir giriş yapan Fiat, Linea modeliyle birlikte daha fazla pazara hâkim olarak daha iyi satış rakamlarını yakaladı. Son dönem araçlar içerisinde tasarım anlamında en başarılı araçlardan birisi diyebiliriz.

 

Özellikle dış tasarımı ve yapılan işçilik bakımından baktığımızda güzel özelliklerinin olduğunu görebiliyoruz. Maera ve Stilo modellerinden sonra çıkan bu sedan fiyat politikaları sebebiyle daha fazla insana ulaşmış ve Türkiye piyasasında iyi bir şekilde tutunmuştur.

 

2019 model Fiat Linea Pop, şehir içinde özellikle çok fark edilebilir bir araç. Modern tasarımı ile birlikte şehirli kimliğini iyi bir şekilde kullanıcılarına gösteriyor. Aile konsepti üzerinde durularak ailelere yönelik bir araç olarak pazarlanmaktadır. Genel olarak da aileler için özellikle fazlasıyla iyi bir seçenek olduğu görülebilir. Şıklıktan da ödün vermeyen tasarımı sayesinde kalite ve şıklığı bir arada görebiliyorsunuz.

 

5 inçlik dokunmatik ekranı sayesinde kontrol edilebilen yol bilgisayarı, Bluetooth bağlantıları ile birlikte USB, AUX, ve SD card girişlerini de desteklemekte. Böylelikle daha fazla multimedya cihaz bağlanarak her türlü verimi alabilirsiniz. Entegre navigasyon sistemi ile kolaylıkla Türkiye haritası üzerinden istediğiniz noktaya yol tarifi alabilir ve varış noktasına kadar sistem size eşlik edebiliyor.

 

Güvenlik açısından sağlam geliştirmeleri bulunan Linea’da ESP, ABS, EBD, ASR, MSR, Hillholder ve HBA sistemlerinin yanı sıra gergili emniyet kemeri ve bebek koltuğu ISOFIX bağlantıları da bulunmaktadır. Aileniz için en iyi şekilde yolculuk ve güvenlik önlemlerini böylelikle Linea en iyi şekilde sağlıyor. Otomatik kliması ile de uzun yolculuklarda artık klima tartışmalarına son veriyor.

 

Performansa daha yakından baktığımızda Multijet motorların çok iyi şekilde kullanıldığını görebiliyoruz. Yüksek performansları sayesinde daha az yakıtla daha çok performans sağlamakla en üst düzey işi başarıyor. Az karbon salınımı yapmasıyla da çeşitli ödüller alan motor oldukça iyi ve avantajlı.

 

2019 Fiat Linea Pop, şehir içinde 100 kilometrede 8,3 lt, şehir dışında da 5,2 lt tüketiyor ki benzinli bir araca göre normal değerlere sahip. Fiyat olarak da 2019 fiyatı 71.900 TL olarak belirlendi.