Fiat Pratico Araçlarının Fiyatları Ve Özellikleri

 

İş dünyasında yoğun çalışma temposunun üstesinden gelebilmek, hizmet, mal ve ürünlerin üretici ve tüketici arasında koordinasyonunu sağlamak son derece önemlidir. Bu noktada ise özellikle de kullanılan araçlar büyük rol oynamaktadır. Ürünlerin hem düşük maliyetli hem de hızlı ve güvenli bir şekilde taşınması gereklidir. İtalyan ve Türk mühendislerinin ortak çalışmalarıyla 2018 yılında piyasa çıkan Fiat Pratico tam da bu ihtiyaçların karşılanmasında alıcılarına birçok avantajlar sunan özellikler sunmaktadır.

 

Yüksek Yakıt Tasarrufu

 

Kasalı ve kasasız olarak iki modelde karşımıza çıkan bu araçlar, ticari hayatın kolaylaşmasında büyük yenilikler sunmaktadır. Her şeyden önce sahip olduğu 1.3 ve 1.6 Multijet motorları sayesinde 85-120 arası beygir gücüne ulaşabilmekte, Euro dizel yakıt kullanımı ile önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. 60 litre yakıt deposuna sahip olan bu araçlar, şehir içinde ortalama 6,8 lt/100 km, şehir dışında ortalama 4,4-5,2 lt/100 km ve genel ortalama olarak 5,3-5,8 lt/100 km yakıt tüketimine sahip olmaktadır. Ayrıca 140-153 g/km arası karbondioksit salınımı ile son derece çevreci bir yapıdadır.

 

Diğer özelliklerine bakıldığında ise önden çekişli olan bu ticari araçlar, 6 vites kutusuna sahip olup araç ağırlığı ile birlikte maksimum 2017-2480 arası yük hacmine sahiptir. Azami hız ise modele ve motor gücüne göre değişmekle birlikte 141-177 km/saattir.

 

Faklı Renk Seçenekli Dış Detaylar

 

16″ alaşımlı jantları, plastik yan koruma çıtaları, galvaniz paslanmaz sac kasası, tam boy sac stepnesi, elektrik ayarlı ve buğu çözücülü dikiz aynaları dış görünüş özellikleri arasındadır. Beyaz, mavi, gri, kırmızı gibi klasik renkler dışında Boğaziçi mavisi, mistik gri, Rio kırmızısı gibi Çk çeşitli renk seçenekleri bulunmaktadır.

 

Kullanışlı ve Teknolojik İç Tasarım

 

İç detaylara bakıldığında ise en dikkat çekici noktalardan birisi oturma mekanı konusunda sunulan imkânlardır. İş yaşamında çokça sık kullanılan evraklar, araç-gereç ve ekipmanlar kolaylıkla kokpite sığmaktadır. Burada yer alan diğer detaylar ise ön konsol üstünde döküman tutucu, tavanda eşya rafı, kilitli torpido gözü, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, sürücü yanı çift kişilik 3 nokta emniyet kemerli yolculuk, elektrikli ön camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, hidrolik direksiyon, klima sistemi ve sürücü ön hava yastığı sayılmaktadır.

 

Bunlara ek olarak yol bilgisayarı, Bluetooth, AUX ve USB girişli radyosu, konsolda USB ve AUX girişi bulunan sistemiyle öne çıkan bu araçlar, ABS, ASR, EBD ve ESP gibi güvenlik donanımlarını bünyesinde barındırmaktadır.