Yeni Ford Fiesta

Yeniden Tasarlandı ve Yeniden Hayal Edildi… Güçlü yapısı ve kategorisindeki tercih edilirlik açısından en önemli hatchback modelleri arasında yer alan Yeni Ford Fiesta modelini sizler için ayrıntılı olarak inceledik.

 

Donanım özellikleri:

B&O Play ile oldukça kuvvetli bir ses sistemine sahiptir. 675 wattlık bu ses sistemi 10 hoparlör içermektedir.

8” renkli dokunmatik ekran oldukça fonksiyoneldir. Apple CarPlay seçeneği sunan bu sistem akıllı telefon uygulamalarının bu ekranda kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Panoramik cam tavan daha aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlamaktadır. İki kısımlı bu cam tavan tek tuşla açılıp kapanmaktadır. Güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip bu cam içerinin sıcaklığını korumakta ve zararlı UV ışınları dışarıda tutmaktadır.

Yeni Fiesta koltuk arası diz mesafesinde segmentinde iddialı bir yere sahiptir. Bagaj hacmi arttırılarak 292 litreye çıkarılmıştır. Özel koltuk dizaynı iç mekanı oldukça şık göstermektedir. Geceleri ambiyans aydınlatma ile iç ışık rengini değiştirebilirsiniz.

Ford Fiesta anahtarsız giriş ve çalıştırma seçeneği sunmaktadır. Aynı zamanda debriyajı basılı tutarken Fordpower çalıştırma düğmesine basınca motor çalışmaya başlar.

 

Yeni Fiesta’da Motor Seçenekleri:

Yeni Ford Fiesta üç motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor.

1.0 litrelik Ecobost otomatik şanzımanlı benzinli motor: Düşük yakıt tüketimine sahip bu motor 100PS güç üretebilmektedir. 6 ileri otomatik şanzımana sahiptir. Bu motor seçeneği aynı zamanda MTV avantajını da yanında getirmektedir. Bu motorun karma yakıt tüketimi 5.2’dir. Sahip olduğu güce göre oldukça düşük yakıt tüketimine sahiptir.

 

1.1 litre manuel şanzımanlı motor: bu motor 85PS güç üretebilmektedir. 5 ileri manuel şanzımana sahiptir. Fiestanın motor seçenekleri içinde en düşük güce sahip olan motorudur. Buna göre yakıt tüketimi de oldukça düşüktür. Karma tüketimi 4.4 litredir. Yine MTV konusunda avantajlı bir araçtır.

 

1.6 litre TDCI dizel manuel şanzımanlı motor: 85PS güç üreten bir motordur. Gücü düşük olsa da yakıt tüketimi çok düşüktür. Karma tüketimi 3.5 litre olan aracın şehir içi yakıt tüketimi 3.9’dur. Dizel motorlu bir araç olmasına rağmen şehir içi yakıt tüketimi oldukça düşüktür.

 

Ford Fiesta Modelinin Güncel Fiyatları:

Ford sıfır araç kampanyasında ÖTV indirimine ek 60.000 TL 12 ay sıfır faiz seçeneği sunmaktadır. Ayrıca hurda araç indirimi de uygulanmaktadır. 90.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan aracın fiyatı 118.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Not: Yeni Fiestaların üretim yeri olarak Almanya gösterilmektedir.