Son iki yılın en çok satılan hafif ticari araçların başında gelen Ford Tourneo Courier özellikleri ile ve fiyatlarıyla 2017 yılında da bu geleneğini devam ettirme hedefiyle yollara çıkıyor. Pratik geniş bir alan ve yakıt verimliliği sunan yeni Ford Courier bir Sedan aracında bulabileceğiniz bir ön Kokpit konforuna sahip olup son derece modern teknolojiyle donatılmış önemli ticari araçlar arasında yer almaktadır.

 

2015 yılından itibaren yeni kasası ile dikkat çeken ve sürekli kendisini geliştiren bir yapıya sahip olan yeni Ford Tourneo Courier, kompakt ve geniş bir araç olarak göze çarpmaktadır. 4 kişi için gerekli baş, bacak ve dirsek genişliği sağlaması bakımından da önemli bir konfor sunan bu araç alınabilecek ticari araçlar arasında yer almaktadır.

 

Birçok teknolojik özelliği de barındıran yeni Ford Tourneo Courier gelişmiş eller serbest teknolojisi ile de dikkat çeken ve ön kokpitinde önemli teknolojik donanımların olduğu araçların başında gelmektedir.

 

Park etme stresini ortadan kaldıran ve kolay bir şekilde aracı park etmenizi sağlayan gelişmiş sensörler ve yerleşik navigasyon sistemi, hız kontrol sistemi gibi önemli teknolojileri içinde barındıran yeni Ford Tourneo Courier; yakıt tüketimi açısından da ticari araçlar içinde üst sıralarda yer almaktadır. Hem güçlü bir motor ve düşük bir yakıt tüketimi ile hem de sağlam bir tasarım anlayışıyla dikkat çekmeyen devam etmektedir.

 

Yeni Ford Courier ticari araç kategorisinde yer almasına rağmen geniş aileler için tercih edilebilecek önemli araçlardan birisi olarak satışa sunulmaktadır. Aracın başlangıç fiyatı 58.500 TL olup en üst modeli olan 1.6 litre TDCI 95 beygir 5 ileri manuel Titanium Plus modeli ise 69.500 TL’den satışa sunulmaktadır.

 

Hem özellikleri hem de fiyat aralığı açısından yılın en çok satılması beklenen ticari araç kategorisinde yer alan yeni Ford Courier modelinin Titanium Plus modelinde navigasyon ve geri görüş kamerası opsiyon olarak satılmakta olup bunların fiyatı ise 3280 TL’dir.

 

Yeni Ford Courier, dizel yakıt tüketimine sahip olup ortalama 5 litrelik bir yakıt tüketimi göstermektedir. 47 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan yeni Ford Courier aracı saatte 170 kilometre hız yapabilmekte ve 11 saniye gibi bir sürede sıfır kilometreden 100 kilometre hıza çıkabilmektedir.

 

Her açıdan incelediğinde diğer ticari araçlara göre daha teknolojik daha pratik ve daha kullanışlı olan yeni Ford Courier modeline sahip olmak istiyorsanız en yakın Ford yetkili satış noktalarını uğrayabilirsiniz.