Citroën daha önce 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı C-Aircross Concept’ten yola çıkarak yarattığı C3 AIRCROSS modelini Frankfurt otomobil fuarında tanıttı. Yeni nesil kompakt SUV olarak tanıtılan C3 AIRCROSS farklı dizaynı ve modern özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Sınıfının en geniş kabine sahip aracı olarak göze çarpıyor. 410 litre ile 520 litre arasında bagaj hacmi ile segmentindeki diğer araçları geride bırakıyor. Arka koltukların sürgülü yapısı bagaj hacmini 520 litreye kadar çıkarmaktadır. Arka koltuklar tamamen toplandığında 1289 litre yükleme alanına ulaşılabiliyor. Ayrıca geniş diz mesafesine sahip 5 koltukla konforlu bir yolculuk sunuyor.

 

Araç 7” dokunmatik ekrana sahip. Araçta yer alan Mirror Screen işlevi, Android Auto, Apple Car Play™ ve Mirror Link® ile birlikte akıllı telefonunuzu kopyalaya bilirsiniz. Bu şekilde 7″ dokunmatik ekrandan telefonunuzu yönetmenize, böylece  multimedya içeriğinden ve uygulamalarından tam güvenlik içinde yararlanmanıza olanak tanıyor. Ayrıca Citroën bu ekran üzerinden yeni nesil bir navigasyon sistemini de sizlere sunmuş oluyor.

 

Citroën C3 AIRCROSS iki farklı motor seçeneğiyle geliyor. Biri 1.2PuroTech benzinli motor, diğeri ise 1.6BlueHDI dizel motordur:

 

1.2 PuroTech benzinli motor: 110 beygir güç üreten motor seçeneği altı ileri tam otomatik şanzıman seçeneği ile geliyor. Fabrika verilerine göre şehir içi 6.9, şehir dışı 4.8, ortalama 5.6 litre yakıt tüketiyor.

 

1.6 BlueHDI dizel motor: 100 beygir güç üreten motor seçeneği beş ileri manuel şanzıman seçeneği ile geliyor. Fabrika verilerine göre şehir içi 4.5, şehir dışı 3.7, ortalama 4 litre yakıt tüketiyor. Yakıt cimrisi olan bu araç bugünkü yakıt fiyatlarında gayet ekonomik bir seyahat seçeneği sunuyor.

 

Panoramik açılabilir cam tavan seçeneği opsiyon olarak sunuluyor. Araç bu özellikle yaklaşık bir metrelik iç cam uzunluğuna sahip oluyor.

 

SUV sınıfının özelliklerini üzerinde barındıran araç arttırılmış yerde yükseklik, büyük tekerlekler ve yokuş iniş destekli grip control ile maceraya atılmak isteyenlere seçenek sunuyor. Araç çıkan yola göre ön tekerleklerin çekiş gücünü değiştirerek en dik yokuşlardan dahi inerken hızını koruyor. Grip kontrol 5 modla her koşulda kolay ve güvenli bir sürüş sağlıyor. Standart mod dışında kum, arazi, kar ve espoff seçmek mümkün olabiliyor.

Citroën C3 AIRCROSS’u zevkinize uygun hale getirmeniz için 85 kombinasyon sunuluyor. 8 gövde rengi, 3 tavan rengi ve 4 renk paketi ile aracınızı benzersiz hale getirebilirsiniz.16” veya 17” parlak alüminyum jant seçenekleri de araca tarz katıyor.

 

Yeni Citroën C3 AIRCROSS, markanın SUV modellerini geliştirdiğini gösteriyor. SUV meraklıları için ekonomik ve ilginç tarza sahip bu araç 151.000’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş bulunmaktadır.