Keskin hatları ile ilk bakışta tüm dikkatleri üzerine çeken 2017 Model Volkswagen Golf önceki modellerine göre artık 100 kg daha hafif.

2017 Model Volkswagen Golf tasarımsal olarak Volkswagen mühendislerinin en başarılı tasarımları arasında yer alıyor. Arka kısa doğru uzanan keskin hatları ile birlikte entegre edilmiş arta stop lambalarına kadar tüm ayrıntılar düşünülmüş durumda.

Yeni nesil Bluemotion motorları ile performans kaybı yaşamadan yakıt tüketim değerleri %5 oranında azaltılarak yakıt tüketimi denince ilk sıralarda yer alıyor.

Ayrıca tüm Volkswagen Golf modellerinde Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazamım sistemi standart olarak sunuluyor.

2017 Kasa Volkswagen Golf yakıt tüketim değerleri ise 1.6 TDI otomatik şanzıman modelinde şehir içi ortalama yakıt tüketimi 4,5 litre, şehirler arası 3,7 litre ve karma olarak yakıt tüketim değeri ise 4,0 litre olarak yapılan testler sonucu belirlenmiştir.

2017 Model Volkswagen Güncel fiyatları ise 1.2 TSI Midiline Plus modelinde 74 bin 100 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor.

Yeni Volkswagen Golf Ebatları ise şöyledir; Uzunluk 4255 mm, genişlik 1799 mm, yükseklik 1452 mm, aks mesafesi 2637 mm’dir. Koltuklar dik vaziyette iken 380 litre bagaj kapasitesine sahip olan Yeni golf 50 litrelik bir yakıt deposuna sahiptir.

2017 Kasa Golf boş ağırlığı ise 1317 Kg’dir.

Performans olarak sınıfında üstün performans sergileyen Golf, 0-100 Km hızlanması 10,5 saniyede gerçekleşiyor.