Tercih Edilebilecek Önemli Araçlar

Her yıl, her marka, ürettiği arabalar üzerinde hem teknik hem de donanım olarak iyileştirmeler yapıyor. Araba modelleri arasında kalanlar için bu yılın en çok değişime uğrayan ve tercih edilen arabalarını araştırdık. Bu yıl yeni model arabalar sıralamasında Seat, Skoda ve Kia modelleri en üst sırada yer alıyor.

 

Araçlarda yapılan iyileştirmeler, hem güvenlik hem de konfor açısından fazlası ile üst seviyede. Bu yıl en çok iyileştirme yapılan modeller arasında bu üç marka bulunuyor. Araba fiyatları ise modeline ve paketine göre değişiklik gösteriyor.

 

Yeni Model Kia Ceed

 

Kia, Ceed modeli, bu yıl adındaki ayraçtan kurtuldu. Cee’d olan adı, aramalarda kolaylık olması için Ceed olarak değiştirildi. Bunun dışında ise, bagaj hacmi genişletildi. Aracın daha sportif bir görüntü kazanması için, öndeki payı arka kısmına verildi ve daha yere yakın olarak üretildi.

 

Genel olarak kasalarında da yaklaşık 23 mm’lik bir uzunluk oluştu. Yol tutuşu, temassız biniş ve çalıştırma özellikleri de eklendi. Dizel ve benzinli modelleri satışa sunuldu. 6 ileri 1 geri olarak, vites sayısı aynı kaldı. Kia Ceed modellerinde paketler arası fiyat değişiklikleri olmakta. Genel olarak 65.000 TL ile 150.000 TL arasında fiyatları değişiyor.

 

Seat Leon 2018 Model

 

Seat Leon modellerinde, yine modern çizgiler görülüyor. Bagaj hacmi bir hayli genişletildi. Opsiyonel sürücü yorgunluk tespiti ve arka görüş kamera özellikleri eklendi. Yeni modellerin ön ve arka tampon tasımları da değişti. Seat Leon modelleri paketlerine ve motor gücüne göre 90.000 TL ile 160.000 TL arasında değişiyor.

 

Skoda Fabia 2018 Model

 

Skoda modellerinin tam bir yakıt cimrisi olduğunu araba severler bilmekte. 2018 modellerinde de bu özelliği yine mevcut. Skoda bu yıl araçlarında, her tarza hitap etmek için bir ilk yapıyor ve 125 farklı renk kullanıyor. Skoda, Fabia modelinde, gösterge panelinde de yeni bir tasarım oluşturdu.

 

Dizel seçeneklerini de satışa sunmuyor artık. Fabia modeli, diğer rakipleri ile çok sağlam bir yarışta. 2018 modelinde, yapılan yenilikler sayesinde fazlası ile ilgi görmeye başladı. Skoda Fabia modelleri, 65.000 TL ile 140.000 TL arasında fiyat değişikliği gösteriyor.