Yeni kasa Ford Focus için geliştirilen motor seçenekleri performans ve verimlilik ön planda tutarak mükemmel bir performans sergiliyor.

Öncelikli 1.0 litre Ecoboost motor seçeneği ile ön plana çıkan 2017 model Ford Focus düşük motor hacmini sağladığı yüksek performans ile 1.6 litrelik klasik bir otomobilden alacağınız performansı fazlasıyla sağlıyor.

Ford Focus 1.0 litre Ecoboost PowerShift şimdi otomatik vites şanzıman seçeneği ile bayilerde sizleri bekliyor.

2017 model Ford Focus dizel motor seçenekleri 1.6 litre ve 1.5 litre olmak üzere iki farklı versiyon ile birlikte geliyor. 95 beygir ve 115 beygir olmak üzere seçenekleriyle gelen yeni Focus euro 6 emisyon seviyesine sahip.

Ford mühendislerinin geliştirip sunduğu yeni nesil Turbo beslemeli dizel motorları artık daha performanslı daha verimli ve daha ekonomik.

2017 model Ford focus 1.5 litre turbo dizel altı ileri power shift otomatik şanzıman seçeneğine sahip.  Bu seçenek Ford Focus severler için kısa sürede ciddi satış rakamları elde etti.

Yakıt tasarrufu konusunda güncel teknolojiler ile beraber gelen Ford Focus için vites attırma uyarısı ile size ne zaman bir kez arttırmanız gerektiğini söyler böylece  yakıt tasarrufunda uzun süreli kullanımlarda ciddi katkı sağlar.

2017 model Ford Focus önceki modellerine göre artık daha verimli bir sedan haline gelerek sınıfında performans ve teknolojik özellikler konusunda lider.