Yeni Kia Picanto A segmentinin içinde yer alan modellerden biri olarak dikkat çekmektedir. 3. Jenerasyonuyla 2017 yılında yeni kasasıyla piyasaya sürülen Kia Picanto, farklı motor seçenekleriyle piyasadaki yerini almaya devam ediyor.

3. jenerasyonuna özel hazırladığı yeni kasasıyla dikkat çeken ve 3 farklı motor seçeneğine sahip olan yeni kasa Kia Picanto A segmentinde 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik vites seçenekleriyle satışa sunulmaktadır.

 

A segmentinde yer alan Kia Picanto Türkiye’de sadece tek bir motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde karşınızda fazla seçenek bulunmamaktadır, sadece renk seçeneği sunulmaktadır.

 

Tek motor anlayışıyla piyasadaki yerini alan ve A segmentinin önemli modellerinden biri olan yeni 3. Nesil kasa seçeneğiyle dikkat çeken Kia Picanto, 63.500 TL’den satışa sunulmaktadır. Bu açıdan tek fiyat ve tek donanım özelliğiyle satın alınabilecek araçlar arasında yer almaktadır.

3. Nesil Kia Picanto Türkiye donanım özellikleri:

15” alaşımlı jant özelliğine sahip olan yeni Picanto, gündüz ve sis farları gibi donanımlarla birlikte 60/40 katlanabilen arka koltuk özelliklerine de sahiptir.

 

Deri direksiyon simidi, 4 hoparlörlü ses sistemi, sürücü kol dayama, elektrikli ön ve arka camlar, manuel klima gibi özelliklerle beraber bluetooth, CD-MP3 çalar gibi multimedya özellikleriyle satışa sunulmaktadır.

 

Hava yastıkları, lastik basınç gösterge sistemi, ESP, EBD gibi güvenlik detayları da standart donanımlar arasında yer almaktadır.

 

1.25 litrelik bir benzinli motor seçeneğine sahip olan 3. Nesil Kia Picanto aracında 85 PS güç ve 124 nm tork üreten iyi bir performansa sahip bir motor bulunmaktadır. 13-14 saniye civarında 100 km hıza ulaşabilen Kia Picanto modelinin saatte aldığı maksimum hız seviyesi ise ortalama 160 km civarındadır.

 

 

4 ileri otomatik vites seçeneğiyle satışa sunulan ve sadece bir versiyon olarak satıştaki yerini alan yeni Picanto modelinin benzinli motorundaki yakıt tüketimi ortalama 5,5 litre civarındadır.

 

Aracın yakıt deposu 35 litre olup 255 litrelik bir bagaj kapasitesine sahiptir. Bu açıdan kendi segmentinde normal denilebilecek, bazı modellere göre küçük olsa da, bir bagaj kapasitesi bulunmaktadır.

 

Özellikleri ve tek motor anlayışıyla üretilen yeni kasa Kia Picanto modelini daha yakından görmek için Kia satış noktalarına uğrayabilirsiniz.