Kia markasının A segmentinde yer alan modeli olan yeni Kia Picanto 13 yıllık macerasına yeni kasa seçeneğiyle devam ediyor. 3 kuşak üretimi olarak karşımıza çıkan yeni kasa Kia Picanto, yeni Gt Line paketi ile daha dikkat çekici ve hırçın bir tasarım anlayışıyla ön plana çıkmış gibi görünüyor.

 

Yeni Kia Cee’d modeline benzer özellikler taşıması ile da dikkat çeken yeni Kia Picanto, 15 milimetre artırılmış bir dingil mesafesine sahip olup 2400 milimetre değerine dingil mesafesi ile dikkat çekmektedir.

 

Aracın 3.595 milimetre uzunluğu 1.595 milimetre genişliği ve 1.485 milimetre yüksekliği bulunmaktadır. 4 ileri otomatik vites seçeneği ve 5 ileri manuel vites seçeneği ile satışa sunulması beklenen yeni Kia Picanto 1.0 litre ve 1.2 litre atmosferik motor seçeneklerine sahiptir.

 

Kia Picanto Gt Line için 100 ile 122 arasında güce sahip motor seçenekleri ile üretilecek olan bu model tasarımsal değişim anlayışıyla beğenilecek modellerin başında geliyor. Rakipleriyle yarışabilmek için ciddi anlamda tasarım anlayışında değişiklik öngören yeni Kia Picanto, ön ve arka tasarımda yaptığı değişikliklerle sınıfında minimal bir görünüme sahip modeller arasında yer almaktadır.

 

Aracın ön konsoluna baktığımızda bir gösterge paneli klima kontrol alanı klima havalandırma petekleri gibi önemli detaylarla süslenmiş olan ve Apple CarPlay ile birlikte Android Auto V mirroring destekli ekran seçeneğiyle de son derece kullanışlı bir hale gelmiş.

 

Büyük jantlar ve çift egzoz çıkışı ile de tasarımını tamamlayan yeni Kia Picanto, yakıt tüketimi açısından da düşünülecek olursak önceki kasa seçeneklerine göre daha çok satılacağı anlamına gelmektedir.

 

Ülkemizde sadece 4 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle satışa sunulacak olan yeni Picanto modelinin fiyatı 66.500 TL’dir.

 

Aracın teknik detaylarına baktığımızda ise 161 kilometre maksimum hız seviyesi ve ortalama 13 saniyede sıfır kilometreden 100 kilometreye ulaşma süresi bulunmaktadır.

 

Sadece benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulan yeni Kia Picanto aracının ortalama tüketim oranı ise 100 kilometrede 6 litre civarındadır.

 

4.7 metre minimum dönüş yarıçapı özelliğine sahip olan ve yerden 141 milimetre yüksekliğiyle de dikkat çeken yeni Kia Picanto aracı ile ilgili oluşabilecek bütün gelişmelere sitemizden takip edebilirsiniz.