2019 Peugeot 508 Fiyat Ve Özellikleri

 

2019 yılı itibariyle piyasaya çıkan araçlar arasında sedan otomobiller, birbirinden farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar arasında ise Peugeot 508 ayrı bir yere sahiptir. Teknolojik olarak yeni donanımların yer aldığı bu araçlar, benzinli ve dizel olmak üzere iki ayrı seçenekte kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Dizel versiyonları 1.6 ve 2.0 motora sahip olup manuel ve tam otomatik olarak üretilmiştir. Benzinli modelleri ise 1.6 ve tam otomatik güçtedir. 120-180 beygir gücü arasında olan bu araçlar, 6 ileri vites kutusuna sahiptir. Maksimum hıza 230 km/saatte ulaşabilmekte, 0-100 km arası hızlanmaya 8.5-11.0 saniyede ulaşabilmektedir. Ayrıca Quick shift teknoloji sayesinde hızlı vites geçimine olanak tanımaktadır.

 

Çevreci Tasarım

 

Yakıt özellikleri de yine benzinli ve dizel seçeneğine göre değişmekle beraber dizellerde şehir içi ortalama 4.7-5.0 lt/100 km, şehir dışı ortalama 3.6-3.8 lt/100 km ve karma olarak da ortalama 4.0-4.2 lt/100 km olmaktadır. Karbondioksit emilimi ise 103-110 g/km’dir. Benzinlilerde ise şehir içi ortalama yakıt tüketimi 4.8 lt/100 km, şehir dışı ortalama 7.5 lt/100 km ve karma olarak ortalama ise 5.8 lt/100 km olup, 134 g/km karbondioksit emisyonu sağlanmaktadır. Her iki yakıt versiyonundaki modelde de 72 lt yakıt deposu bulunmaktadır.

 

Teknolojik İç Mekân

 

İç detaylarda ise kaliteli koltuk tasarımları öne çıkmaktadır. Kumaş, yarı deri, tam deri koltuk döşemelerinde olan otomobil, Dynamique siyah, Guerande gri, Claudio siyah ve bej koltuk rengi seçenekleri sunmaktadır. Buna ek olarak tüm koltuklar elektrikli ve ısıtmalıdır.

 

Diğer önemli bir detaylar ise, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, farklı fonksiyonlarda eşya yerleştirme gözleri, soğutmalı torpido, 7″ SMEG dokunmatik ekran ve navigasyon sistemi, USB/Jack girişi, Aikamys dijital ses sistemi, kör nokta sistemi olarak görülmektedir.

 

Yenilenen Dış Yüzey ve Hassas Güvenlik

 

Metalik bir dış yüzeye sahip olan Peugeot 308, alüminyum gri, andesit gri, tekno gri, Nil mavisi, inci siyahı, sedefli beyaz ve Alp beyazı renk seçenekleri ile tüketiciye sunulmaktadır.

 

Kırmızı renkli aslan pençesi arka farlar, LED ve halojen farlar, kavşaklar ve virajlara göre ekstra destek sağlayan viraj aydınlatması ile öne çıkan otomobil, aynı zamanda yüksek güvenliğe sahiptir.

 

ABS, ESP, ASR, EBD, AFU güvenlik sistemlerine ek olarak, 5 farklı hız sabitleyici/sınırlayıcı, akıllı çekiş özelliği, Hill Holder fonksiyonu olarak belirtilen yokuş kalkış iniş dengeleyici, elektronik park frenleme sistemi, gece sürüşünde araç ve ev ışıklarını algılamaya yönelik akıllı ışık sistemi, 2 ön, 2 yan, 2 ön ve arka perde hava yastığı ile güvenlik en üst düzeyde tutulmaktadır. Aracın 2018 yılı başlangıç fiyatı ise resmi fiyat tarifesine göre 190.600 TL’dir.