En kısa tanımıyla otomobil günümüz gereçlerinin olmazsa olmazıdır. Otomobil yolcu taşıyabilen mekanik yapısında aracın hareket etmesini sağlayan bir motoru bulunan genellikle tekerlekli araçlardır.

 

2018 yılının içerisinde piyasaya sürülen yeni model arabalar içerisinden hem tasarım hem satış rakamları olarak en dikkat çeken araç hiç kuşkusuz ki Skoda; tam olarak on dört modeli bulunan Skoda piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Diğer firmaları kıskandıracak satış rakamlarına ulaşan Skoda son zamanların en moda otomobil markası; peki bu kadar tercih edilme sebebi ne olabilir onu da yazımız içerisinde bulacaksınız.

 

OCTAVİA

 

Skoda’nın hem Türkiye de hem de dünyada en çok tercih edilen otomobili Octavia, bu otomobilin çok tercih edilme sebebinin en önemli sebebi aynı model ve özellikteki diğer araba fiyatları ile karşılaştırdığımızda fiyatının gayet makul olması ayrıca, dış tasarımı 2018 modellerine eklenen yeni teknolojik özellikleri bu aracı bir adım öne çıkarıyor.

 

Aracın ön far ve arka stop lamba dizaynı önceki modelleri göre yeniden tasarlanıp günümüz teknolojilerinden led far geleneğine uymuş ve bu da daha net yol kontrolü sağlamaya sebep oluyor, iç dizaynını kontrol edildiğinde ilk göze çarpan altı buçuk inç büyüklüğünde dokunmatik multimedya ekranı, geri dönüş kamerası, park sensörü ve bluetooth bağlantılarını bu ekrandan kolayca yapabilirsiniz.

 

SKODA KODİAQ

 

Skoda’nın araba modelleri içinde 2018 yılına en iddialı giren otomobili Skoda Kodiaq; her model araba var ama ceep tarzı aracı niye yok diyen kullanıcılar için tasarlanan ve ülkemizde de piyasaya sürülen yeni Kodiaq Skoda’nın ilk ve tek suv modeli aracıdır.

 

Klasik Skoda motorunu geride bırakan bu otomobil yeni motor seçenekleri ile kullanıcılara farklı opsiyonlar sunmaktadır, 1.5 dizel TSI motor 150 beygir ve 2.0 TSI motor seçenekleri ile karşımıza çıkar Kodiaq özellikle Golf modellerde gördüğümüz 1.5 TSI motor ve 150 beygir seçeneği ile ülkemizde çok tercih edilecektir.

 

İç dizaynı olarak yedi koltuklu olması, geniş bagaj hacminin olması günümüz teknolojisine uygun medya oynatıcılarının olması uzun yolculuğa çıkacak aileler ve geniş aileler için ideal sürücü için ise sürüşü güven ve keyif veren bir otomobildir.