Yeni Skoda Fabia

Skoda’nın ürettiği en yeni araçların başında gelen Fabia serisi, kendi sınıfı içerisinde en geniş otomobil olma özelliğini taşıyor. İç hacminin ve bagajının genişliği ile artı sağlayan bu araç, size benzersiz bir sürüş deneyimi de sunuyor. Aracın fiyat performans açısından gayet olumlu yönleri var.

 

Skoda Fabia İç ve Dış Detayları

İç ve dış tasarıma önem verenlerin tercihi olan Fabia, aydınlatmalı geniş torpido gözü, ön kısmın genişliği ve rahat koltuklarıyla iyi bir tasarımı bulunuyor. Akıllı telefon entegrasyonu ve SD kart, USB veya Bluetooth ile kaliteli yüksek seviye müzik dinleme kalitesine de erişebiliyor, yol bilgisayarı ile navigasyonu en iyi şekilde kullanabilir ve multimedya cihaz tutucuları, kullanışlı cepleri ve şişe tutucularıyla da kusursuz bir konfor sağlıyor.

 

Bunların yanında akıllı çözümler de sunan Fabia, ön kısmında çöp kutusu, ön yolcu koltuğunun altına şemsiye koyabilmek için bir bölüm, kapı üzerine bir çöp kutusu ve arka cam kenarında kart tutucusu barındırmaktadır. Bu ufak ve ince detaylar araç kullanımını ve konforunu maksimum seviyeye çıkartarak, Fabia kullanıcılarına en iyi konforu sağlamıştır.

 

Yeni Skoda Fabia Motor ve Performans

1.0 75 PS Ambition versiyonunda özellikle çeşitli güvenlik testlerinde 5 puan alarak kendisini kanıtlamış, şehir içi acil frenleme sistemi ile 30 km ile şehir içinde giderken ön kısımdaki araçların mesafesini algılayarak hızını takip eder, böylelikle kaza risklerini en aza indirir.

Aracın uzunluğu 3,9 metre, genişliği 1,7 metre ve yüksekliği ise 1,4 metredir. Piyasada kendi klasmanında ve 1.0 olanlara kıyasla gayet iyi ölçülere sahip olduğu söylenebilir. Genel olarak segmentine uygun bir araç kapasitesi vardır.

 

Skoda Fabia’nın Yakıt Tüketimi

Teknik özelliklerinde ve performansta ise sınıfının en iyi performansını sunan Fabia’nın motorunda 3 silindir bulunmaktadır. 75 beygir ve maksimum hızı ise 172 km’ye kadar çıkmaktadır. 0-100 km arasına ise 14 saniye içerisinde çıkmaktadır. Şehir içi yakıt tüketimi 5.8 lt / 100 km, şehirlerarası yakıt tüketimi 4.2 lt / 100 km ve ortalama olarak 4.8 lt / 100 km değerlerine sahiptir.

 

Skoda Fabia’nın Fiyatı

2019 Fabia 1.0 75 PS Ambition versiyonunun fabrika satış fiyatı 77.900 olarak belirlenmiştir. Detaylar için Skoda bayilerine uğrayabilirsiniz.