Skoda Octavia, 1.0 TSI Ambition modeli ile hem 1.0 araçlarda vergi avantajına sahip hem de fiyat performans açısından üst düzey bir araç deneyimi sunuyor.

 

Octavia, ilk çıktığından beri Skoda’nın sedan serilerinde kendini en çok konuşturan modellerinden birisi oldu. Pek çok ödül olan Octavia, hem benzinli hem de dizel olarak iki seçeneği mevcut.

 

Teknik ve performans özellikleri bakımından da üstün özellikler vaat eden Octavia, benzinli olması ve özellikle 1.0 motorun verdiği avantajlarını sonuna kadar kullanarak, şehir içinde 5.9 lt / 100 km, şehir dışında ise 3.8 lt / 100 km gibi yakıt tüketimine sahip.

 

Yaklaşık olarak 203 km maximum hıza sahip olan aracın 100 kilometreye yaklaşık 9.9 saniye içerisinde çıkarak fark yaratmaktadır. Ayrıca 115 beygir gücü ile gerçekten büyük bir fark yaratarak sınıfındaki araçlardan oldukça üstün bir performans sunmaktadır.

 

Güvenlik açısından da yeniliklerle gelen Octavia, acil frenleme takip asistanı sayesinde takip mesafesi halinde iken acil frenleme yaparak sizi kazalardan korur. Yorgunluk tespiti yaparak özellikle uzun yolda size tavsiyeler sunar ve dinlenmeniz gerektiğini direksiyon hareketleriyle algılar. Böylelikle sürücü davranışları bakımından gayet akıllı bir çözüme sahiptir.

 

AFS özellikli ön led farları sayesinde de görme ve görünmeyi en iyi şekilde sağlar, güvenlik açısından size yardımcı olur. Arka park sensörü ile birlikte geri dönüş kamerası ile araç ekranından park etmeyi rahat hale getiren özellikleri mevcuttur.

 

Şerit takip asistanı sayesinde farkında olmadan ayrıldığında sizi uyararak şeridinizden devam etmenizi sağlamaktadır. Yine şerit takip sistemine benzer olarak kör nokta asistanı sayesinde göremediğiniz ve farkında olmadığınız durumlarda sizi uyarır. 6 adet hava yastığı ise olası kaza durumlarında sizi en iyi şekilde korur.

 

Yeni model Skoda Octavia İç ve bagaj kısmındaki özellikler ise gayet yerinde basit ve akıllı çözümler sunmaktadır. File sistemi, çift taraflı paspaslar gibi detaylar gayet yerinde bir çözüm sunarken, ön kısımda telefon tutacağı, aydınlatmalı torpido gözü, şişe tutacağı, şemsiye tutucusu gibi özellikleri bulunmaktadır.

 

1.0 TSI 115 PS Ambition 2018 anahtar teslim fiyatı olan 110.400 TL ile sizleri bekliyor.