88. Cenevre Fuarı’nda ortaya çıkan ve Yeni Toyota Corolla modelinin Toyota mühendisleri tarafından bu aracın hatchback versiyonu olarak piyasaya sürülmesi hedeflenen 2019 model Toyota Auris’in tanıtımı yapıldı.

 

Kendi segmentinin önemli araçlarından biri olması açısından da incelenmesi gereken araçlar arasında yer alan yeni Auris, 2007 yılından beri Türkiye piyasasında yer almaya devam ediyor. İngiltere’de üretimine son hızla devam edilen Auris modelini birçok açıdan sizin için inceledik.

 

Tasarımını inceleyecek olursak önceki modeline göre daha büyük bir ön ızgaraya sahip olan 2019 Auris modelinde ön ve arkada yer alan full LED farlar aracın tasarım açısından daha çekici bir hale gelmesini sağlamıştır.

 

Yeni model arabalar arasında kendi segmentinde önemli satış oranlarına ulaşılması hedeflenen Auris 2019 modelinin kokpit alanına girdiğimizde önceki modeline göre multimedya ekranı biraz daha yukarı alınmıştır. Araçta yapılan değişikliklerden biri de diz ve baş mesafesinin de önceki versiyonuna göre daha geniş hale gelmiştir.

 

Teknik olarak Yeni Toyota Auris modelini inceleyecek olursak direksiyonda yer alan kulakçıklar vasıtasıyla şanzıman sistemini manuel olarak da kullanmanıza olanak vermektedir. Özellikle 2019 model Toyota Auris’te  motor ve vites seçeneklerinde önemli gelişmeler görülmektedir. Hybrid motor üniteleriyle kalitesini 20 yıldır devam ettirmeye çalışan Toyota, 1.8 litrelik hibrid motor seçeneğiyle de dikkat çekmektedir.

 

1.8 litrelik hibrid motor seçeneğiyle beraber araçtan daha çok performans bekleyenler için 2.0 litrelik bir motor seçeneği daha bulunmaktadır.

 

Motor seçeneklerindeki çeşitlilikle beraber son derece güçlü motorlar üretmeye başlayan Toyota, bu modelinde yakıt tüketimini de son derece iyi duruma getirmiş gibi görünüyor.

 

Sadece benzinli ve Hybrid motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan 2019 Toyota Auris modelinin dizel yakıtla çalışan versiyonuna artık yer verilmeyecektir. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan yeni Toyota Auris aracının fiyatları ve ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bilgi verilmedi.

2019 model Toyota Auris ile ilgili detaylar için bizi takip etmeye devam edin.