ŞEHRİN HIZLISI TOYOTA AURİS

Toyota Auris şehrin hızlısı olarak görenleri şaşırtıyor. Japon mucizesi bu modelde de kendisini gösteriyor. Şık tasarım, Japon kalitesinde malzeme seçimleri ve farklı motor seçenekleri ile rakiplerinden bir adım önde gidiyor. Auris’in birçok versiyonu bulunmaktadır. Life, Active, Advance, Premium, Active Hybrid, AdvanceHybrid, Premium Hybridversiyonları ile Toyota Auris, kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.

 

Benzersiz Tasarım

Yeni Auris de bagaj kapağı, egzoz ucu ve kapı altı çıtaları krom olarak tasarlanmış. Deniz mavisi rengine çok yakışan krom, araç gövdesi üzerinde ışıltıyı sağlıyor. Auris’in dış tasarımı kadar iç tasarımı da görenleri büyülüyor. Araç içi mavi aydınlatmalar araç girişini renklendirmiş. Şoför koltuğu arkasındaki ceket askısı da çok ince düşünülmüş Toyota tasarımlarından biri. En önemli iç tasarımlarından birisi de navigasyon kutusu Touch 2.

 

Yakıt Tüketimi

Auris’in en az yakıt yakan aracı 1.4D -4D Dizel 6 İleri Düz Vites versiyonudur. 100 km de 4 litre yakıt tüketimine sahip araçta 100 km ye ise 11.1 saniyede çıkmaktadır. En çok yakan aracı ise 1.6Valvematic Benzinli 6 İleri Düz Vites versiyonudur. Bu versiyonda 100 km de 6.3 litre yakıt tüketimine sahiptir. 100 km’ye ise 10 sn de çıkmaktadır.

 

Güvenli Sürüş

Toyota Auris güvenliği de elden bırakmamaktadır. Şerit takip sistemi ile güvenle aynı şeritte seyir edeceksiniz. Ön çarpışma önleyici sistemi sayesinde ise fren yapmakta geç kaldığınız anlarda çarpışmayı önlemek için otomatik olarak fren gücünü ayarlar. Aynı güvenlik tedbirlerini farlara da yansıtan Auris, otomatik yanan uzun farları sayesinde ışığı algılayarak en uygun far tipine otomatik geçiş yapmaktadır. Araçta aynı zamanda ABS, EBS, TRC (çekiş kontrol sistemi), VSC (araç denge kontrol sistemi) bulunmaktadır.

 

Yeni Toyota Auris Fiyat Listesi

Auris versiyonlarının en ucuz versiyonu 1.33 Life 89.950 TL den satışa sunulmaktadır. Diğer versiyonlar performans ve motor özelliklerine göre farklı fiyatlardan satılmaktadır. En pahalı versiyon 1.4  D-4D Advance Skypack ise 137.850 TL den satışta.