2019 Model Volkswagen Polo İncelemesi

Volkswagen Polo, sınıfının çok üstünde donanım ve güvenlik özelliklerine sahip bir modeldir. Güçlü ve dinamik görünümü ile de tercih edilen otomobiller arasında yer alan Volkswagen Polo, 2018 yılı için de güçlü bir giriş yaparak görücüye çıkmıştır. Volkswagen marka araçların sahip olduğu yüksek satış oranında etkili olan Polo, yeni modeliyle hem yeni özelliklere kavuşuyor hem de farklı paket seçenekleri sunuyor.

 

Volkswagen Polo Donanım Özellikleri

14 farklı renk seçeneğiyle sunulan yeni Polo, 14 ve 18 inç arasında jant seçeneği de sunmaktadır. Trendline, Comfortline, Highline, Beats ve GTI seçenekleri bulunan Polo, ülkemizde Beats ve GTI seçeneği olmadan satışa sunulmaktadır. Standart donanım olarak LED otomatik farlar, klima, şehiriçi acil durum frenleme ve ön asistan özellikleriyle gelen yeni Polo, motor seçeneği olarak benzin ve dizel seçeneklerini barındırmaktadır.

 

Boyut olarak artan yeni Polo, daha geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Daha düz hatlara sahip olan yeni Polo’nun, güvenlik anlamında da şimdiye kadar ki Polo modelleri arasındaki en iyi güvenlik donanımına sahip olduğu söyleniyor. Bagaj olarak da 25 litrelik bir artışa gidilerek 351 litrelik bir alan sunuluyor.

 

Yeni Polo’nun standart donanımda yer alan özellikler, opsiyonel seçenekler sayesinde daha da zenginleştirilebiliyor. Adaptif hız sabitleyici, park asistanı, kablosuz telefon şarjı ve anahtarsız giriş-çalıştırma gibi kullanışlı özellikler ile güçlendirilen donanım, hem güvenlik hem de sürüş konforu anlamında büyük artılar sağlıyor.

 

Volkswagen Polo Motor Seçenekleri

Benzinli ve dizel motor seçeneği olarak toplamda 9 adet motor seçeneğine sahip olan Polo, sakin kullanan sürücüler için yakıt tüketimini de azaltmalarına yönelik teknolojiler de geliştirmiş.  1.0 litre benzinli motor 65 beygirden 115 beygire kadar güç üretebilmektedir. 1.6 TDI motoru ise 80 ile 95 beygir arasında güç üretmektedir. Ayrıca yakıt tüketimini azaltmaya yönelik geliştirilen silindir pasifizasyon seçeneği sadece 150 beygirlik 1.5 TSI motor seçeneğinde yer almaktadır.

 

2019 Model Volkswagen Fiyatları

Yeni Volkswagen Polo, 1.0 ve 1.6 motor seçeneklerini manuel ve otomatik şanzıman özelliğiyle sunmaya devam ediyor. Araçta fiyat aralığı açısından 8 tane seçenek bulunmaktadır. Yeni model Volkswagen Polo aracının başlangıç fiyatına bakacak olursa bu araç 77.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulup en üst modeli de 125.000 TL’den alıcı beklemektedir.